Επίσκεψη στον Δήμαρχο

Το Δημαρχείο επισκέφτηκαν σήμερα οι μαθητές της Στ΄ τάξης του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Σαπών. Οι μαθητές συναντήθηκαν με τον Δήμαρχο για να του παραδώσουν επιστολή για τα αδέσποτα της πόλης των Σαπών

και να εκφράσουν τις απορίες τους και να ενημερωθούν για τα τρέχοντα προβλήματα που αφορούν τη λειτουργεία του σχολείου τους.

Οι μαθητές έκαναν μια απολαυστική συζήτηση με τον κ. Ντίνο Χαριτόπουλο, Δήμαρχο Μαρωνείας-Σαπών και πήραν απαντήσεις για τα θέματα που τους αφορούν ενώ δεν παρέλειψαν να επισημάνουν τις παρατηρήσεις τους για τη βελτίωση των εγκαταστάσεων του σχολικού συγκροτημάτος.

Οι μαθητές ευχαρίστησαν τον Δήμαρχο  κι εκείνος τους υποσχέθηκε ότι θα δουν σύντομα να πραγματοποιούνται τα περισσότερα από αυτά που συζήτησαν….